Bu hafta sonu Anthem, oyun başlamadan önce resmi olarak ikinci ve son demosunu yapıyor. Nasıl katılabileceğiniz ve ne yapabileceğiniz dahil olmak üzere açık demo hakkında bilmeniz gereken her türlü bilgiyi özetledik.

Anthem BioWare tarafından geliştirilen yaklaşan çok oyunculu odaklı üçüncü şahıs nişancı RPG‘dir. Fort Tarsis sakinlerini koruyan, sözleşmeleri yerine getirmek, keşfedilmemiş bölgeleri keşfetmek ve başkaları için tehditleri ele almak için dünyaya açılan rezil kahramanlardan biri olan Freelancer’ın kontrolünü ele alıyorsunuz. Bunu, pilotlarına üstün güç, refleksler ve yetenekler kazandıran, uçuş jetleri ve ölümcül silahlarla donatılan güçlü exo-suit’ler olan Javelin’lerin yardımı ile yapıyorsunuz.

Halihazırda, Anthem’de her biri size farklı yetenekler sağlayan dört Javelin var. Ranger öncelikle bir destek Javelin’i olarak var, ancak güçlü el bombası, roket ve lazer yetenek çeşitleri kendi başına ayakta durması için yeterli patlayıcı ateş gücü sağlıyor. Colossus, Javelins’in en yavaş olanıdır. Ancak en sert zırh onda vardır. Ağır silahları ve tahrip edilemez bir kalkan taşıyacak kadar güçlü olan tek kişidir. Öte yandan Interceptor, zararsız bir şekilde çarpmadan önce büyük bir yakın dövüş hasarı verebileceği düşmanın yüzüne ulaşmasını sağlayan yıldırım hızına karşı savunma yapar. Son olarak, Storm‘un hafif zırhı var, ancak kişisel güç alanı ve güçlü element saldırıları ona uzun vadeli bir potansiyel sunuyor.

Anthem Xbox One, PS4 ve PC için yayınlanacak. Oyunun aşamalı bir lansmanı var ancak 22 Şubat’ta herkesin kullanımına sunulacak. Her iki basımı da ön sipariş için mevcut.