2019 yılının en çok beklenen co op oyunlarından bir tanesi olan Anthem‘ın demo süreci, geçtiğimiz günlerde başladı. Oyunun bir kısmını oyunculara gösteren geliştiriciler, daha şimdiden oyuncuların sinirini zıplatmış durumda. Çünkü oyuncuların Twitter ve Reddit forumlarında belirttiğine göre Anthem’ın sunucuları, oyun için oldukça yetersiz durumda. Devamlı olarak bağlantı sorunları yüzünden oyuna giremeyen oyuncular, EA Games‘e adeta ateş püskürüyor. 

Anthem’ın demo sürecinde bağlantı sorunları yaşanıyor

Diğer bir yandan 1 Şubat tarihinde oyunun açık betası başlayacak. Eğer betaya katılmak istiyorsanız, oyunu şimdiden ön yükleme yaparak sisteminizde hazır tutabilirsiniz. Şu anda oyunu sadece ön sipariş yapan oyuncular demoya giriş yapabiliyor. Eğer EA Games, bu bağlantı sorunlarını düzeltmezse, açık beta sürecinde daha büyük bir facia yaşayabilir. PC ve konsol dahil her platformda yaşanan bu bağlantı sorunları umarız yakın zamanda giderilir.

Demo sürecine 3 tane Stronghold görevi koyan EA Games, şu anda oyunu daha çok teknik anlamda test ediyor. İçerik anlamında yeterli olduğu söylenilen Anthem’ın uzun yıllar boyunca destekleneceği konuşulmakta.