tanıtımları için kesenin ağzını iyice açan EA Games geçtiğimiz günlerde çok kısa bir teaser yayınlamış ve oyunun bir Live Action fragmanının yayınlanacağını müjdelemişti. İşte bu fragman geçtiğimiz saatlerde yayınlandı ve itiraf etmek gerekiyor ki müthiş duruyor.

Neill Blomkamp imzalı Anthem fragmanı yayınlandı

Bu fragman için heyecanlanmamızın en büyük sebebi ise tabi ki Neill Blomkamp imzasını taşıyacak olmasıydı. Hali hazırda yeni Robocop filmi için çalışmalarına devam eden yönetmen, daha önceDistrict 9Elysium ve Chappie gibi filmler ile adından söz ettirmeyi başarmıştı. Ayrıca kendisini Unity grafik motoru ile yapılan Adam isimli kısa filmlerde de görmüştük.

Fragmana dönecek olursak başlıkta da dediğim gibi “keşke filmi gelseydi” dedirtecek bir fragman olmuş. Hem prodüksiyon kalitesi hem de fragmanın aksiyona odaklanmak yerine bir konuya bağlanmış olması oldukça etkileyici. Tabi kullanılan müzik ve doyurucu sahnelerin de bunda payı oldukça büyük. Açıkçası Anthem’ı beklemeyen bir oyuncu olarak beni bile fazlasıyla gaza getirdiğini söyleyebiliriz.