Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Şangay’da tanıtımı gerçekleştirilen Vivo Nex modeli, kızaklı yapısı sayesinde ev sahipliği yaptığı gizlenebilir kamerası ve çerçevesiz ekranı ile telefon dünyasında yeni bir dönemin kapılarını aramıştı.

İki ay önce yani Aralık 2018’de ise Vivo Nex 2 adıyla anılan  Display Edition ile kullanıcıların karşısına çıkıldı. Bu model adından da anlaşılacağı üzere Vivo Nex’in çift ekrana ev sahipliği yapan bir versiyonu.

Cihazlara uyguladığı dayanıklılık testleri ile popülerleşen JerryRigEverything, geçtiğimiz günlerde yayınladığı Vivo NEX Dual Display Edition dayanıklılık testinin ardından, bu kez cihazı parçalarına ayırarak kullanıcıların karşısına çıktı.

Vivo NEX Dual Display Edition parçalarına ayrıldı!

Vivo NEX Dual Display’in her iki tarafında ekran bulunduğu için cihazı sökerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Zira, birçok telefon arka kapağı ısıtılarak açılırken, arka tarafta ekran bulunduğu için ısıtma işlemi uygulamak tehlikeli.

Bu nedenle Vivo’nun çözümü iPhone’ların yıllardır değişmeyen yöntemini kullanmak olmuş. Cihazın USB portunun her iki yanında yer alan vidaları söktükten sonra, küçük bir vakum aracılığıyla ekranı kaldırmak yeterli oluyor.