Fornite için beklenen güncelleme yayınlandı!

Epic Games ve People Can Fly’ın geliştirdiği Fortnite, Google Play Store’da yer almamasına rağmen oyuncu sayısı ve geliri ile rekor kırmaya devam ediyor. Android ve iOS kullanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği oyun, PC’de de ücretsiz.

Bu sayede 87 TL’ye satılan PUBG karşısında PC oyuncularını kendi safına çeken Fortnite için yeni bir güncelleme yayınlandı. Mobil sürüm için yayınlanan güncelleme oyuncuların uzun süredir beklediği bir özelliği kullanıma sunuyor.

Fortnite Mobil kontrolcü desteğine kavuştu!

Fortnite çapraz platform desteğine sahip olduğu için Android, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, iOS, Windows ve Mac OS kullanıcıları aynı oyuna dahil olabiliyor. Örneğin, siz PC’de, arkadaşınız ise mobilde oynayabiliyorsunuz.Oyunun mobil sürümünde kontrolcü desteği bulunmadığı için iOS ve Android kullanıcıları, PC ve konsol oyuncuları karşısında büyük bir dezavantaja sahipti. Fortnite 7.30 sürümü ile gelen kontrolcü desteği bu sorunu ortadan kaldırdı.

Android kullanıcıları için kontrolcü seçeneği oldukça fazla. Bluetooth bağlantısına sahip olan neredeyse tüm kontrolcüler Fortnite’ta kullanabiliyor. iPhone veya iPad sahiplerinin ise MFi sertifikalı bir ürün kullanmaları gerekiyor.

Epic Games’in bu noktada kullanıcılara önerdiği ürünlerden birisi, SteelSeries Nimbus. Kontrolcü desteğinin yanı sıra 7.30 sürümü ile birlikte oyun içerisindeki onlarca sorun giderilirken, oyuna hareketlilik katacak yenilikler eklendi.

Örneğin, oyuncuların emrinde yeni bir silah var: Chiller Granade. Bu bombanın etki alanında kalan oyuncular 7 saniye boyunca kontrolü kaybediyorlar ve rakipleri için kolay bir hedefe dönüşüyorlar.