Souls serisi sayesinde video oyun dünyasında büyük bir etki bırakan From Software ekibi, daha sonrasında PS4’e özel geliştirdikleri Bloodborne ile büyük bir oyuncu kesimini etrafında toplamayı başardı. Oyunlarında ortaya koydukları dövüş sisteminin yanında sanat tasarımıyla da büyük övgüler toplayan geliştirici ekibin yönetmenlerinden olan Hidetaka Miyazaki, yabancı basın ile yaptığı röportajda oyuncuları heyecanlandıracak yeni açıklamalarda bulundu.

From Software’dan iki yeni oyun gelecek

Miyazaki gelecek projelerden bahsederken, oyuncuların kendilerine biraz daha zaman vermesini istedi. Gelecek dönemlerde yeni oyunlarını göstereceklerini söyleyen yönetmen, üzerinde çalıştıkları projelerin tam da oyuncuların istediği gibi olacağının altını çizdi. Oyuncular şu anda From Software’dan yeni bir Bloodborne veya yeni bir Dark Souls oyunu bekliyor. Diğer bir yandan son olarak PS4’e özel olan Deracine’i de geliştiren geliştirici ekip, bu oyunuyla da oyuncuların beğenisini kazanmıştı. 

Tüm bunların yanında Miyazaki, yeni oyunlarının karanlık temaya sahip fantastik öğeler içereceğinden bahsetti. Muhtemelen kendilerinden yeni bir devam oyunu göreceğiz. Belki de yeni Bloodborne oyunu, PS4 dahil tüm platformlar için geliştiriliyordur.