Kitaplarıyla ve filmleriyle büyük bir kitleye hitap eden Harry Potter evreni, oyunlar konusunda maalesef sevenlerine pek istediğini veremiyor. Son olarak Harry Potter Hogwarts Mystery ile mobil platformda oyuncuların karşısına çıkan Harry Potter markasına ait başka bir mobil oyun daha geçtiğimiz sene duyurulmuştu. Pokemon Go’nun yapımcılarından olan Niantic Studios’un yeni oyunu Harry Potter Wizards Unite‘ın bu senenin başında çıkması bekleniyordu. Ancak oyundan geçtiğimiz az erteleme haberi gelmişti. Oyunun bu sene içerisinde oyuncuların karşısına çıkartılması bekleniyor.

Harry Potter Wizards Unite oyuncuları heyecanlandırıyor

AR teknolojisiyle oynanabilen Harry Potter Wizards Unite, temelde Pokemon Go‘ya oldukça benziyor. Bir büyücü olarak sokaklara çıkıp nesneler toplayabildiğiniz oyunda Pokemon Go’da olduğu gibi bir karakteri geliştirmek yerine kendinizi (oyun dahilinde) geliştireceksiniz. Harry Potter’a ait onlarca öğe bulunduran Harry Potter Wizards Unite, yayınlanan videolarıyla Harry Pottermeraklılarını heyecanlandırmıştı.

Eğer oyunu erkenden denemek istiyorsanız, oyunun sosyal medya hesaplarını takip etmenizi öneriyoruz. Çünkü oyunun beta sürecinin yaz aylarında başlayacağı tahmin ediliyor. Bakalım Harry Potter Wizards Unite, oyuncular arasında beklenen etkiyi yaratacak mı?