Blizzard firmasının şu sıralar en popüler oyunlarından biri olan : Heroes of Warcraft‘ta yeni yıl heyecanı başlamak üzere. Eğer sıkı bir Hearthstone oyuncusuysanız, oyunun çin takvimine göre her yıl farklı bir temaya ayak uydurduğunu da biliyorsunuzdur. işte bu yıl, domuz yılı olarak farklı etkinlikler düzenecek ve bu etkinliklerden ilki için çok kısa bir süre kaldığı açıklandı.

Hearthstone’da domuz yılı başlıyor, bedava kartınızı unutmayın!

Firmanın oyuncualra gönderdiği maile göre Domuz yılının başlangıcı şerefine, Hearthstone’a giriş yapan oyunculara bedava bir kart verilecek. Ayrıca bu kartın altın Fireworks Tech kartı olacağı da belirtilmiş. Bu kart yerde bulunan bir mech sınıfı karta +1 +1 özellik sağladığı gibi eğer yerdeki kart deathrattle ise bu özelliğini de aktifleştiriyor. yani mech temalı desteler için oldukça işe yarar bir kart olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca yeni yıl ile birlikte The Witchwood, The Boomsday Project ve Rastakhan’s Rumble kartlarını içeren 10’lu desteler de satışa çıkıyor. Muhtemelen ilerleyen günlerde yeni yıl ile ilgili farklı etkinlikler yapıldığı gibi Kuzgun simgesi de yerini Domuz simgesine bırakacaktır.