Son yıllarda satışa sunduğu akıllı telefonlar ile Apple‘ı geride bırakarak en büyük ikinci telefon üreticisi haline gelen Huawei’nin, P30 ve P30 Pro’nun yanı sıra bu yıl kullanıcılar ile buluşturacağı telefonlardan birisi de, Huawei P30 Lite modeli.

Huawei P30 serisinin model kodlarında Elle, Vogue ve Marie Claire gibi popüler isimler kullanılıyor. Huawei P30 Lite ise son sırada yer alan Marie Claire kod adını kullanarak, MAR-LX1M model numarası ile boy göstermeye başladı.

Huawei P30 Lite özellikleri ortaya çıktı!

Bir internet tarayıcısından elde edilen User Agent sayesinde, cihazın 1080 x 2312 piksel yani Full HD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip olduğu ortaya çıktı. Bu kapsamda 19.3:9 formatındaki ekranın çentikli yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

6 inç büyüklüğünde olduğu düşünülen bu ekranın yer aldığı P30 Lite’a, Kirin 710güç verecek. Android Pie ile kutudan çıkacak telefonun parmak izi okuyucusu arka tarafta yer alıyor. Aynı zamanda üç arka kamera ile gelmesi bekleniyor.

20 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kameraya, 16 Megapiksel + 2 Megapiksel çözünürlüğündeki kameraların eşlik etmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra 3C’den alınan sertifika sayesinde, telefonun 18W şarj cihazı ile geleceği doğrulandı.