: Sandstorm‘un geliştiricisi New World Interactive, Kanada’nın Calgary şehrinde yeni bir stüdyo açıyor. 2010 yılında Half Life 2 modu Insurgency: Modern Infantry Combat’ı geliştiren yapımcı firma daha sonra Insurgency ile simülasyon ve arcade oynanaış dinamiklerini bir araya getiren FPS taktiksel savaş oyunu ile oyunseverlerin beğenisini toplamıştı. Daha sonra Insurgency: Sandstorm ile takdir toplayan firma, Kanada’da yeni bir stüdyo daha açıyor.      

New World Interactive yeni dünyalara yelken açıyor

PC tarafında önemli bir oyuncu kitlesine ulaşan New World Interactive Insurgency ve Day of Infamy ile beğeni kazanmıştı. Her iki oyun da sadece PC’ye çıkmış rağmen toplamda 8 milyon adet satmıştı. New World Interactive,Kanada’da açacakları yeni stüdyo ile Insurgency: Sandstorm‘u gelştirmeye devam edecek ve yeni projelere odaklanabilecek. 

18 Eylül 2018’de yayınlanan Insurgency: Sandstorm arcade ve simülasyon oynanış dinamiklerini dengeli bir biçimde bir araya getirmiş bir FPS nişancı oyunu olarak dikkat çekmişti. Takım oyunu ve taktiksel oynanışa önem veren oyunculara hitap eden yapımda, ses tasarımı da oyunun dikkat çeken dinamiklerindendi.