iPhone XI‘ın tanıtılmasına daha 8 ay gibi bir süre olsa da, yeni iPhone modelleri ile ilgili yepyeni detaylar gelmeye devam ediyor. Şimdi de, iOS 13 ile çalışan iPhone XI tasarımları ortaya çıktı. İşte, iPhone 11,  ile böyle görünecek!

iOS 13 ile çalışan iPhone XI tasarımları ortaya çıktı!

PhoneArena tarafından hazırlanan iPhone XI tasarımlarından da görebileceğiniz üzere, bu yıl iOS 13 ile beraber Karanlık Mod özelliğini kullanıcılara sunacak.

Son zamanlarda Karanlık Mod özelliği ile sık sık gündeme gelen iOS 13 bu sefer ise yeni iPhone modelleri ile karşımıza çıkıyor.

Hemen yukarıdaki kaydırmalı görsellerden de görebileceğiniz gibi, yeni iOSsürümünün karanlık tema ile nasıl görüneceğine tabiri caizse bir ön izleme atıyoruz.

PhoneArena‘nın hazırlamış olduğu bu render görsellerinde ayrıca, iPhone 11’in tasarımı da yeniden gözler önüne seriliyor. Daha önceden yapılan sızıntılarla yola çıkarak hazırlanan render görsellerinde bizleri, bir önceki nesil iPhone modellerinden daha küçük bir ekran çentiği de karşılıyor.

Bunun haricinde, LG V40‘dan aşina olduğumuz yatay şekilde konumlandırılmış üçlü kamera kurulumuna da taslak görsellerinde yer verilmiş. Fakat Apple‘a yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda, söz konusu bu tasarımın daha ön planda olduğunu da özellikle belirtelim.

Görselleri değerlendirmeye devam edecek olursak, bir diğer dikkat çeken unsurda yeni iPhone modelinin ekran çentiği olarak karşımıza çıkıyor. Ekran çentiğini hakkında yorum yapan birçok kullanıcı, söz konusu tasarımın estetikdurmadığını belirtiyor. Tabii, tüm bu paylaşılan görsellerin bir taslaktan ibaret olduğunu da unutmamak gerek.

iOS 13‘ün Karanlık Mod özelliği sayesinde ekran çentiğini görünmez hale getiren Apple, bu özellik sayesinde kullanıcılarına ayrıca, tamamen ekrandan oluşan bir telefon hissi de veriyor.

Eski iPhone ve iPad modelleri için üzücü haber!

Tüm bunların haricinde, geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddiaya göre, yeni iOS sürümünün eski iPhone veya iPad modellerine sunulmaya belirtilmişti.

Paylaşılan raporda,  2016 yılından önce satışa sunulan tüm iOS cihazlar, iOS 13güncellemesini almayacağı öne sürülmüştü.