Merakla beklenilen ’ın yeni iPhone SE modeli her geçen gün yepyeni bilgilerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Şimdi de, nin yakın zaman içerisinde piyasaya sunulacağı iddia edildi.

Bomba iddialarla iPhone SE 2 sonunda geliyor!

Daha önceden de paylaşılan konsept videoları ve görselleriyle birçok kez gündeme gelen iPhone SE 2 ile ilgili bugün çok konuşulacak bir iddiada bulunuldu.

ThinkApple tarafınca paylaşılan rapora göre, yeni iPhone SE 2‘nin önümüzdeki bahar ayında piyasaya sürüleceği müjdelendi.

Söz konusu yeni iPhone modelinin nasıl olacağı ile ilgili henüz net bir bilgili paylaşılmadı. Ancak, ThinkApple şirkete yakın kaynaklarca elde ettiği bilgiler doğrultusunda cihaz, Phone X modellerinden aşina olduğumuz çentikli bir ekranın üzerine kurulacak.

4.7 inç boyutundaki bir ekrana ev sahipliği yapacağı tahmin edilen SE 2modelinin ayrıca diğer modellerde olduğu gibi FaceID sensörüne de sahip olacağı düşünülüyor.

Fakat, FaceID gibi son teknolojilere sahip olacak olan SE 2 maliyetinin de bir hayli yüksek olacağını belirtelim.

Bu konu ile ilgili yayınlanan bir diğer raporda, SE 2‘nin uygun fiyatlı bir seçenek olarak kalabilmesi için Apple‘ın tasarımdan ziyade donanıma odaklanacağı düşünülüyor. Bununla birlikte, SE 2 tıpkı iPhone XR‘da olduğu gibi tek ana kameraya da ev sahipliği yapacak.

Son olarak, ThinkApple‘ın raporlarında yeni nesil iPhone’un ayrıca kablosuz şarj desteğine sahip olacağı tahmin ediliyor. Tabii, tüm bunların şimdilik bir varsayımdan ibaret olduğunu da söylemekte yarar var.