2019 yılının en iyi FPS oyunlarından bir tanesi olarak tahmin edilen Metro: Exodus hakkında yeni bir açıklama daha geldi. Metro oyunlarıyla güzel bir seri başlatan 4A Games, oyun hakkında ilgi çekici bir açıklama yaptı. Diğer oyunlara göre oyuncuları bu kez metrolardan çıkartıp açık dünyaya koyan geliştiricilerin belirttiğine göre oyunda yan görev olmayacak.

Metro Exodusun açık dünyasında yan görev olmayacak

Sadece ana görevler üzerinden ilerleyen olan oyunun açık dünyasının ise buna rağmen detaylı olacağı söyleniyor. Açık dünyanın keşif odaklı olacağını daha önceden belirten geliştiriciler, muhtemelen ana görevler haricinde ilginç etkinlikler ile oyuncuları oyalayacak. Ancak yine de oyuncular açık dünya mekaniklerine sahip olan bir oyunun yan görevlere de sahip olmasını istiyordu. Ana hikaye anlamında güzel bir senaryoya sahip olan metro serisi, kitaplarda geçen hikayelerini oyunlara taşıyordu. Bakalım yeni oyunda Artyom ve ekibi nasıl bir maceraya çıkacak?

15 Şubat tarihinde PS4, Xbox One ve PC platformuna çıkacak olan yapım, kıyamet sonrası temayı seven oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor.