Mount & Blade II: Bannerlord geliştirici günlüklerinde bu hafta, Custom Battle oyun modu detaylandırıldı. Kendi oluşturduğumuz savaş alanında yapay zeka askerlere karşı gücümüzü tes edebileceğimiz. Özel Savaş modunun dinamikleri nasıl işliyor?

Mount & Blade II: Bannerlord çıkış tarihi hala açıklanmadı

Mount & Blade II: Bannerlord‘da yer alacak Cusotm Battle Modu için yeni blogda şu açıklamalara yer verilmiş;

Mount & Blade oyunlarında ne kadar kurnaz olursanız olun, eninde sonunda elverişsiz koşullarda savaş alanına girmeye zorlanacaksınız. Bununla birlikte, Bannerlord’da, savaşlar basit bir sayı oyunu değildir. Doğru birimler ve taktikler ile, umutsuz görünen karşılaşmaları avantajınıza çevirebilirsiniz. Özel Savaş modu, oyuncuların tam da bunu yapmalarını sağlar – güvenli, kontrollü ve özelleştirilebilir bir ortamda!

Özel Savaşlar, oyuncuların  Bannerlord’un devasa ve destansı savaşlarını tecrübe etmelerine izin verir. Hangi asker türünün bu sinir bozucu Khuzait atlı okçularına karşı en etkili olduğunu test etmek isteyebilirsiniz. Durum ne olursa olsun, kendi parametrelerinizi kullanarak özel bir savaş ya da kuşatma oluşturabilir ve eyleme geçebilirsiniz. Bannerlord’un savaş ve kuşatma sistemlerinin farklı yönlerini iyice test edebilmeniz için pratik olarak her yönü özelleştirilebilir hale getirmeye çalıştık. Oyunculara her ordunun büyüklüğü ve bileşimi üzerinde tam kontrol verilir. Saldırı veya savunma yapmayı ve savaşın hangi haritasında oynanacağını seçebilirsiniz. Savaşı hangi mevsimde oynamak istediğinizi bile seçebilirsiniz.
Kuşatmada, kale seviyesini (basamak 1-3), duvarların gücünü, savaşta mevcut kuşatma motorlarını ve hem saldırganın hem de savunucunun kullanacağı taktikleri seçme yeteneğine sahipsin.”

Bir yapay zeka liderinin emri altında bir ordunun komutanı veya kaptan olarak oynayabilirsiniz. Her ordunun komutanları, her biri kendi kişiliğine ve taktiksel beceri seviyesine sahip önceden hazırlanmış karakterlerden seçilmiştir, bu nedenle aynı haritadaki aynı ordu kompozisyonlarını kullanarak, ancak farklı liderlerle aynı savaşı iki farklı şekilde oynayabilirsiniz. Genel olarak, Custom Battle’ın, oyuncuların farklı kullanım alanları bulabileceği eğlenceli ve kullanışlı bir özellik olduğunu düşünüyoruz.