Nokia 9 PureView 18W hızlı şarj onayı aldı!

Nokia 9 PureView, Snapdragon 855 yerine 845 ile gelecek!

Söylentilere göre Nokia 9 PureView MWC 2019’da tanıtılacak. Bunun yanı sıra firmanın Çin pazarına yönelik farklı bir Nokia 9 PureView tanıtması da bekleniyor. Bugün 3C sertifikalarında TA-1094 model ismi ile Nokia 9 ortaya çıktı. Sertifikaya göre yeni Nokia 9 18W hızlı şarj desteği ile beraber geliyor.

Maalesef 3C listesinde başka donanım bilgisi bulunmuyor. Ancak Nokia 9, tanıtılacak olan S10 Premium ve diğer amiral gemisi telefonlar ile aynı donanıma sahip olmayabilir. Şimdiye kadar elde edilen bilgilere göre Nokia 9’un, Snapdragon 855 yerine Snapdragon 845 işlemci ile gelme olasılığı bulunuyor.

Bir diğer söylenti ise, Çin için Snapdragon 845, diğer ülke ve bölgeler için Snapdragon 855 kullanacağı yönünde. Bunun sebebi olarak, Nokia’nın Çin pazarında daha düşük fiyat ile satış yapmak istemesi olarak görülüyor. Çin pazarında daha fazla pazar payı elde edebilmek için maliyetleri azaltmak adına böyle bir adım atacağı konuşuluyor.

Bu söylentilerin hangilerinin doğru hangilerinin yanlış olduğunu anlamak için fazla beklemeye gerek yok. 24 Şubat’ta düzenlenecek olan basın toplantısı ile tüm bu sorular cevap bulmuş olacak.