Nokia’nın üzerinde 5 kamera bulunan yeni telefon modeli olan Nokia 9’un tanıtım tarihi resmi olarak belli oldu. Telefon MWC fuarı kapsamında Barselona’da tanıtılacak.

Bir döneme damgasını vuran ve günümüzde HMD Global tarafından isim hakkı alınarak Android işletim sistemli telefonlarla karşımıza çıkan Nokia‘nın yeni bir telefon üzerinde çalıştığı biliniyor. Arka yüzünde 5 kamera bulunan Nokia 9 ile ilgili birçok bilgi sızmıştı. Şimdi de yeni modelin tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı.

Nokia’nın 5 kameralı telefonunun tanıtım tarihi belli oldu

HMD Global tarafından paylaşılan ilana göre firma 5 kameraları telefonunu 24 şubat’ta MWC yani Mobil Dünya Kongresi‘nin düzenlendiği Barselona‘da duyuracak. Dünyanın 5 ana kameralı ilk telefonu olacak olan Nokia 9‘un bu etkinlikle tanıtılmasına kesin gözle bakılıyor. HMD Global etkinlikle hangi ürününün tanıtılacağını resmi olarak açıklamasa da bütün bilgiler bu yeni modelin tanıtılacağı yönünde.

Daha önce videosu da sızan telefonun Android One platformunun üyesi olacağı düşünülüyor. Nokia 9, ZEISS objektiflerle donatılmış 5 ana kameraya sahip olacak. Telefonda 5.99 inç 2K HDR10 destekli ekran, Android 9.0 Pie işletim sistemi, Qi kablosuz şarj sistemi, Snapdragon 845 işlemci, 6 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi gibi özellikler yer alıyor.