Akıllı telefon sektöründe amiral gemisi katili olarak tanınan OnePlus geçtimiz yıla iki modeli ile damga vurdu. Mayıs ayında tanıtılam OnePlus 6 modeli, üst seviye donanımı rakiplerine kıyasla çok daha uygun bir fiyata sunuyordu.

Temmuz ayında ekrandan parmak izi okuma başta olmak üzere OnePlus 6’ya kıyasla birçok yeniliğe sahip olan OnePlus 6T tanıtıldı. Bu model kısa süre önce batarya sorunuyla gündeme gelirken, bu kez yeni bir sorun ortaya çıktı.

OnePlus 6 / 6T düşük ses kayıt kalitesi ile gündemde!

OnePlus 6 ve OnePlus 6T kullanıcıları düşük ses kayıt kalitesi problemi ile karşı karşıya olduklarını belirtiyor. Reddit ve OnePlus forumunda açılan konularda, cihazlar ile Messenger, WhatsApp gibi sosyal medya uygulamalarında ses kaydı gönderildiğinde giden sesin anlaşılmayacak düzeyde olduğu belirtiliyor.

Görünüşe gören bu sosyal medya uygulamalarının, yalnızca ahizedeki üst mikrofonu kullanmasından kaynaklanıyor. Normal şartlarda bu mikrofon gürültü engelleme özelliği için kullanılıyor, yani yaşanan sorun tamamen yazılımsal.

Bazı kullanıcılar Instagram’ın bu sorundan etkilenmediğini ifade ediyorlar. OnePlus 6 ve 6T’nin bu sorundan kurtulması için uygulamalar veya cihaz için bir güncelleme yayınlanması yeterli olacaktır.