Genç oyuncunun tek dileği telefonda oynamak.

Battle Royale türüne milyonlarca oyuncu kazandıran PUBG, mobil sürümü sayesinde de milyonlara ulaşabiliyor. Kısa sürede global bir olan PUBG, bu sıralar Fortnite‘la birlikte mobil oyuncuların gözdesi konumunda bulunuyor. Oyuncuları kendine bağlayan yapım, bu kez Hintli bir oyuncuyu gereğinden fazla bir şekilde kendine bağlamış. Yabancı basında ortaya çıkan habere göre Hindistan’ın, Mumbai kentinde yaşayan genç oyuncu, maalesef telefonunun donanım yetersizliğinden dolayı PUBG’yi oynayamıyor.

PUBG’yi çalıştıran telefonu alamayınca intihar etmek istedi

Ailesinden 37,000 Rupi‘lik (yaklaşık 2600 TL) bir akıllı telefon isteyen 18 yaşındaki genç, ailesinin sadece 20,000 Rupi‘lik (yaklaşık 1600 TL) bir telefonu karşılayacağını öğrenince sinirden adeta küplere bindi. PUBG’nin mobil sürümüne bağımlı olan oyuncu, istediğini elde etmek için ise ailesini ölümüyle tehdit etti. Bu tehditlere kulak asmayan ailesi ise genç oyuncunun intihar girişimiyle karşı karşıya kaldı.

Söylenenlere göre genç oyuncu, evlerinin mutfağında kendini asmaya çalışmış. Ailesine telefon aldırtmak için böyle girişimde bulunan oyuncu, yine de amacına ulaşamamış. PUBG’nin mobil sürümüne bu kadar bağlanan oyuncuya hayatta başarılar diliyoruz.