Ubisoft’un taktiksel FPS oyunu Rainbow Six: Siege, yıllar içerisinde oldukça fazla oyuncuya hitap etmeyi başardı. Şimdilerde CS:GO ile yarışan yapımın teknik hataları ise neredeyse 3 yıldır düzeltilemedi. Her bir güncellemede yeni hatalara boğulan oyunun son güncellemesi, oyunculara saç baş yoldurtan cinsten bir hata barındırıyor. The Bird Box adını alan yeni hata, oyunda defans tarafında bulunan oyuncular tarafından tetiklenebiliyor. Atak tarafının başına gelen bu durum sonrasında oyunun grafik ayarları birden bozulabiliyor. Böylelikle defans tarafında bulunan oyuncular, oyunu kolay bir şekilde kazanabiliyor.

Ubisoft duruma ilişkin bir açıklama yapmadı. Fakat kendilerinin en kısa zamanda bu hatayı düzelteceklerini ümit ediyoruz. Özellikle oyunun bomba modunda daha çok kullanılan bu hatadan kaçınmak için, bu sıralar Rainbow Six: Siege'e girmemenizi öneriyoruz. Aksi taktirde bu hatanın şu anda oyun içinde oldukça yaygın olduğunu ve kullanıldığında, hatayı kullanan oyuncunun yakalanmasının neredeyse imkansız olduğunu belirtelim.

Sona geldiğimizde Rainbow Six: Siege’de yine gelenek bozulmadı. Her bir güncelleme sonrasında başka bir hataya kavuşan yapım, bakalım bir sonraki güncellemede nasıl bir hata ortaya çıkartacak.