Battle Royale türü şüphesiz son iki yılın en çok para kazandıran türlerinden bir tanesi haline geldi. Her firmanın elini attığı Battle Royale türüne ait Apex Legends, geçtiğimiz gün piyasaya çıktı. Titanfall evreninde geçen bir oyun olan Apex Legends, diğer Battle Royale oyunlarına göre daha hızlı bir yapıda ilerliyor. PUBG ve Fortnite‘a nazaran daha hızlı tüketilebilen Apex Legends, biraz da kahraman tabanlı FPS oyunlarına benziyor. Garanti oyuncusu olan her türden biraz biraz ilham alıp hepsini bir araya harmanlayan Apex Legends, daha ilk gününde Twitch’te en çok izlenen oyun olmayı başardı.

Son yılların en iyi oyunu şimdiye kadar ne kadar satmış?

Rockstar Games’in yeni oyunu , sahip olduğu mekanikleri ve açık dünyasıyla büyük bir oyuncu kesiminin dikkatini çekmeyi başardı. İlk haftasında satış rekorları kıran Red Dead Redmeption 2‘nin güncel satış rakamı açıklandı. Take Two‘nun finansal raporları açıklamasıyla ortaya çıkan bilgiye göre oyun 23 milyon satış rakamına ulaşmış durumda. Rockstar Games’e büyük bir gelir kapısı oluşturan oyun, Red Dead Online ile de sükse yapmayı başardı. Son çeyrekte 1.25 milyar dolar gelir elde eden Take Two, durumdan memnun durumda.

Red Dead Redemption 2 satış rakamı

Firmanın CEO’su Strauss Zelnick ise Red Dead Redemption 2’nin çıkış haftasını nefes kesici olarak yorumluyor. Red Dead Online‘a oldukça güvenen dağıtımcı ekip, bakalım oyunun çevrimiçi kısmından nasıl bir gelir elde edecek? Diğer bir yandan GTA Online’ın da hala büyük bir gelir kapısı oluşturduğunu belirtelim. GTA Online ile kasalarını dolduran Take Two, GTA 5’in çevrimiçi modunu uzun bir süre daha destekleyecek gibi gözüküyor.

Mikro ödemelerin ekmeğini sonuna kadar yiyen Take Two, NBA 2K serisinden de güzel denilebilecek seviyede gelir sağlamakta.