Büyük ses getiren Queen filmi Bohemian Rhapsody ile ilgili oyuncu Rami Malek’in ve filmin başarısından, yapımın konusundan ya da senaryosundan daha çok konuşulan şey yönetmen ’ın hayatı oldu. Singer’ın 18 yaştan küçük erkek çocuklarına cinsel tacizde bulunduğu iddiaları bir süredir vardı fakat bir yandan da Bohemian Rhapsody’nin Oscar kazanma şansı gündemde olduğu için bu iddialar geri planda kalmıştı. Aylardır bu konuda konuşmayan başrol oyuncusu Rami Malek ise sonunda suskunluğunu bozdu ve Singer ile birlikte çalışmanın zorluklarını anlattı.

Daha önce konuyla ilgili kendisine uzatılan mikrofonlara, bu filmden önce yönetmeni tanımadığı için bir fikri olmadığı cevabını veren başarılı oyuncu Hollywood Reporter’a yeni demeçler verdi.

“Kalbim, duyduklarımı yaşamak durumunda kalmış olan herkesle birlikte atıyor. Bu korkunç bir olay, neler yaşadıklarını ve onlar için bunun ne kadar travmatik olabileceğini tahmin edebiliyorum. #metoo akımından sonra gerçekleştiğini anladığım bu olaylar inanılır gibi değil, korkunç.”

Bu söylemden sonra kendi deneyimlerinden bahsetmeye başlayan oyuncu, konuyu şöyle özetledi: “Ben burada herkesin konuşma hakkı olduğundan bahsettim, Bryan ile yaşadıklarını herkes anlatmalı ve seslerini duyurabilmeli. Benim Bryan ile durumuma gelirsek, yaşananların çok tatsız olduğunu söyleyebilirim, hem de çok çok tatsız. Bu noktada söyleyebileceklerim bu kadar.”

Bu hikayede belli ki daha çok bilmediğimiz detay var ve aylar içinde bu tatsız konuyla ilgili daha çok detayın gün yüzüne çıkacağını düşünüyoruz. Rami Malek’in bu açıklaması #metoo akımının cinsiyetçi bir akım olmadığını da ortaya çıkmış oluyor, tacizi yaşayan kadın da olsa erkek de olsa amaç bunun ortaya çıkması ve bu yaşananların sona ermesi olmalı.