Çarşı karıştı.

Uzun yıllardır geliştirme sürecinde olan 15 Şubat tarihinde piyasaya çıkacak. PS4, Xbox One ve PC platformlarına çıkacak olan yapımın PC sürümü, son haftalarda tartışmaların konusu oldu. Bir anda ’den kaldırılan oyunun PC sürümü, oyuncuları bir bakıma mağdur etti diyebiliriz. Şimdi ise ortaya başka bir bilgi daha çıktı. Gün yüzüne çıkan gerçeğe göre oyunun geliştiricileri Metro Exodus’un, ’den kaldırılacağını son E3 fuarına kadar bilmiyormuş. Bu tarihe kadar oyunun reklamlarını üzerinden yapan yapımcı firmanın da mağdur olduğu belirtiliyor.

Metro Exodus’un geliştiricilerinden yeni açıklama

Epic Games daha duyurulmadan Metro Exodus‘un, Epic Games Store’a geleceğini söyleyen yetkililer, bakalım günün sonunda karlı çıkacak mı? Diğer bir yandan geliştiricilerin, PC oyuncularını alttan alttan tehdit ettiğini de belirtelim. Oyun PC’de satmazsa, bir sonraki oyunu sadece konsollara geliştireceklerini söyleyen geliştiricilerin bu söylemi, oyuncular tarafından eleştirildi.

Kıyamet sonrası bir dünyada oyuncuları tehlikenin içine atan Metro Exodus, 1 sene boyunca sadece Epic Games Store’da satılacak. Bakalım oyunun satışlarına düşüş yaşanacak mı?