Beyaz perdenin uzun soluklu aksiyon serilerinden Rambo’nun devam halkası “: Last Blood”ın çekimleri tamamlanmıştı. Müjdeli haberi  kişisel Instagram hesabından duyurmuştu.

Adrian Grunberg imzalı filmde eski bir asker olan Rambo’yu, Arizona’da yoğun bir stres bozukluğu ile baş etmeye çalışarak yaşarken göreceğiz. Hayatını zar zor idame ettirmeye çalışan Rambo, günün birinde Maria’dan aldığı haberle sarsılır. Maria’nın torunu kaybolmuştur. Rambo onu bulmak için sınırın güneyini dolaşır. Bu vesileyle bir insan kaçakçılığı çetesi ortaya çıkınca durum tehlikeli bir hal alır. Rambo kaçırılan kızları kurtarmak için yine görev başında olmak, onu Rambo yapan tüm yeteneklerini kullanmak zorundadır.

Stallone yakın zamanda yine Instagram hesabından filmden kareler paylaştı. Vahşi batı dünyasının temsilcisi kılığıyla farklı görünen Stalonne’nin yanı sıra Yvette Monreal ve Adriana Barraza da fotoğraflarda arz-ı endam ediyor. Stallone paylaşımında, Rambo’nun korumaya aldığı bu isimlere Rambo’nun “manevi ailesi” adını koyuyor. Stallone, filmle ilgili diğer Instagram paylaşımlarında filmi şöyle özetliyor: Yaşamı boyunca savaştıktan sonra Rambo’nun tek istediği artık huzur dolu günler. Biraz da olsa özgürlük soluyabilmekten mutlu Rambo, babasının çiftliğinde atlarla, doğayla ilgilenerek anlamlı bir hayat kurmaya çalışıyor. Değer verdiği sadece iki kişi var ve tek istediği onları koruyabilmek. Ama tabii ki kaderin başka planları var.

Filmin oyuncu kadrosunda Goya ödüllü İspanyol aktris Paz Vega, Sergio Peris-Mencheta ve Oscar Jaenada gibi isimler de yer alıyor.

Merakla beklenen “Rambo 5: Last Blood”ın 2019 Aralık’ta vizyona girmesi bekleniyor.

Yıllardır Rambo efsanesini beyaz perdede yaşatmaya devam eden 72 yaşındaki Sylvester Stallone’ye “Eski Toprak Kovboy Rambo” imajının yakışmış olduğunu söyleyebiliriz. Siz ne dersiniz?