Geçtiğimiz günlerde sızdırılan  temalı Battle Royale oyunu, bugün geliştiricisi olan Respawn Entertainment tarafından onaylandı. Eski Call of Duty geliştiricilerinin kurduğu stüdyonun ortaya koyduğu yapım, maalesef pek beklenildiği gibi olmayacak. Apex Legends adını alan Battle Royale oyununda Titan’ların bulunmayacağı belirtildi. Buna rağmen özel karakterler ve yeteneklerin bulunacağını söyleyen yapımcılar, 60 kişilik bir harita sunacak.

Battle Royale oyunu Apex Legends duyuruldu

3 v 3 maçlarla birlikte arkadaşlarınızla Battle Royale heyecanını yaşayabileceğiniz oyunun önümüzdeki günlerde tanıtılması bekleniyor. Oynaması ücretsiz olacağı açıklanan Apex Legends, mikro ödeme öğelerine de sahip olacak. Mikro ödemelerle kozmetik eşyalara sahip olunacağı söylenen yapımın şimdiden yayıncılara oynanması için gönderildiği söyleniyor.

Canlı yayınlar sayesinde başarıya ulaşan Fortnite ve PUBG‘nin yolunu görünüşe göre Apex Legends takip edecek. Hali hazırda FortnitePUBGBlack Ops 4 gibi yapımların domine ettiği Battle Royale türü, bakalım Apex Legends’la birlikte nasıl bir yapıya evrilecek? Battlefield 5 ile de Battle Royale türüne giren EA Games, oyunculara dört bir koldan oyunla saldırıyor.