Taktiksel FPS denince akla ilk gelen oyun olan Rainbow Six Siege, günden güne oyuncu sayısını büyütmeye devam ediyor. Yaklaşık 3.5 yıldır oyunu kesintisiz destekleyen Rainbow Six Siege sayesinde büyük bir oyuncu topluluğu kurma hedefinde. Son olarak oyuna getirilen Wind Bastion güncellemesi ise Rainbow Six Siege’in karakter kadrosuna Faslı operatorleri ekledi. Yarı sezon güncellemesiyle birlikte ise bu karakterlere dengeleme işlemi uygulandı.

’nın silahında değişiklik yapıldı

  • Geçtiğimiz gün oyunculara sunulan yarı sezon güncellemesinde ise dikkatleri çeken başka bir detay bulunuyor. Oyunun en çok tercih edilen defans karakterlerinden bir tanesi olan Caveira’nın silahı artık hassas noktalara 99 hasar yerine 65 hasar vuracak. Bu değişiklik sonrası oyuncular Ubisoft’u adeta eleştiri yağmuruna tuttu. Çünkü karakterin en önemli özelliği, tek vuruşta ağır bir hasar vurup karşı takımın yerini (özelliği sayesinde) öğrenmekti.

Bu özellik karakterin elinden alınınca, Rainbow Six Siege oyuncuları isyan etti. Bu değişiklik hali hazırda oyunun PTR sunucularına gelmişti ancak Caveira’nın normal güncellemeyle birlikte değişmeyeceği tahmin ediliyordu. Ubisoft böylelikle tahminleri yanıltmış oldu.