Güle güle Kara Şovalye.

Uzun süredir spekülasyon olarak internette dolaşan Ben Affleck ve Batman‘in ayrılması bir kez daha gündeme geldi. Deadline Hollywood’un paylaştığı habere göre Ben Affleck, Batman karakterini başka bir oyuncuya devrediyor. Justice League ve Batman v Superman filmlerinde gördüğümüz yeni Batman, seyirciler tarafından oldukça sevilmişti. Ben Affleck‘i role yakıştıran DC hayranları, bu haber sonrasında üzüldü.

Ben Affleck, Batman’i bıraktı

Duruma ilişkin ilgili Tweet’i alıntılayarak paylaşım yapan Ben Affleck ise Matt Reeves‘a başarılar diledi. Geçtiğimiz dönemlerde ise Affleck, yeni Batman projeleri hakkında düşünüp durduğunu ve rol için “Bunu sonsuza kadar sürdüremezsiniz, sade ve havalı bir şekilde rolden çıkmak istiyorum.” açıklamasını yapmıştı. Görünüşe göre kendisi de söylediği bu son söylemden vazgeçmişe benziyor. Kendisinin başka bir Batman filminde rol almayacak olması, DC sinematik evrenini zedeleyecektir. Justice League‘in ana kahramanlarından bir tanesi olan Batman’in farklı bir yüze verilmesi, DC yapımcılarını zorlayacaktır.

Son olarak aktör, rolü neden bıraktığını açıklamadı. Muhtemelen kendisi, Batman rolünün üstüne yapışmasından korkuyor olabilir. Bakalım yeni Batman kim olacak?