Geride bıraktığımız E3 fuarında oyuncular, Ubisoft’un yeni Splinter Cell oyununu duyuracağından oldukça emindi. Hatta Walmart’ın, Splinter Cell ile alakalı bir listeleme yapması, oyuncuları iyiden iyiye heyecanlandırmıştı. Fakat durum beklenenin tam tersi oldu ve Ubisoft, yeni Splinter Cell’i duyurmadı. Yine de firmanın CEO’su, yeni Splinter Cell üzerinde çalıştıklarına dair bazı açıklamalar yapmıştı. Sonrasında ise eski Ubisoft çalışanı Jade Raymond, firmadan ayrılmadan önce Ubisoft’un, yeni Splinter Cell üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Yeni Splinter Cell bu yıl duyurulabilir

Bu kez oyun dünyasıyla alakalı analistler yapan Michael Pachter, yeni Splinter Cell oyunu hakkında umut verici bazı söylemlerde bulundu. Kendisi her ne kadar bazen saçma açıklamalar yapsa da, Pachter yeni oyunun bu yıl duyurulacağından oldukça emin. Michael Pachter’a göre Ubisoft’un elinde bu sene Beyond Good and Evil 2 ve Far Cry New Dawn‘dan başka çok fazla kar ettirecek oyun bulunmuyor. Hali hazırda geliştiriciler Skull and Bones ve Rainbow Six Siege‘in yeni içerikleriyle oyuncuların karşısına çıkacak olsa da, bu iki oyun da beklenen büyük etkiyi yapmayacak. 

2019 yılında yeni bir Assassin’s Creed oyunu piyasaya sürmeyecek olan Ubisoft, bakalım bu açığı Splinter Cell ile kapatacak mı?